Karaman Net Haber  Karaman Haber ve son dakika haberleri, Karaman güncel haberler,
Reklam
Mehmet Karagöz

Mehmet Karagöz


KORONA MÜSLÜMAN MI?

01 Nisan 2020 - 18:39 - Güncelleme: 01 Nisan 2020 - 18:46

KORONA MÜSLÜMAN MI?
Virüsler çok çeşitlidir. Bakteri grubu, mikrop grubu v.b gibi sülale olarak gruplar var ve milyarlarca sayıları mevcuttur. Biz canlılar pratik hayatımızı bunlarla birlikte yaşarız. Ama bunlar bazen şirazeden çıkarak şiddetli, kızgın bir halde insanlığı tehdit edebiliyorlar. Nitekim tarihte dünya nüfusunun üçte birini yok eden dönemler geçirdik. Şimdi de nerede duracağı bilinmeyen bir felaket akıbetine doğru yol alıyoruz. 

Ancak biraz tefekkür edince ve Korona Virüsünün icra ettiği faaliyetlere bakınca araştırma yapma ihtiyacı doğdu. Araştırma sırasında acaba bu virüs müsliman mı? sorusu belirdi. 

Şöyle ki; bu kelime kök harfleri itibariyle (KRN gaf ile)Kuran-ı Kerimde 14 ayette geçmektedir. 

 “KORONA” KELİMESİNİN GEÇTİĞİ AYETLER

Arapçada bir kelimenin 3 temel kök harfi vardır. Buna kelimenin kökü denir. Kök kelime (GRN) dir. Bütün kelimeler kendi kökünden türetilir. 
Kelimenin başındaki harf İngilizcede (C ), Arapçada G, başka dilde başka harf olsa da ses olarak her lisanda K sesi ile telaffuz edilir. O bakımdan KORONA yani Gaf Harfi ile GORONA şeklinde ifade edilmektedir.

Kuranı Kerim tüm zamanların, tüm mekânların, tüm canlıların inceliklerini, derinliklerini ve gizemlerini de içeren mucize bir kitaptır. 

Kuranı Kerimi meal anlamında inceleyen hem sapıtır hem de, hiçbir şey anlayamaz. Ancak ehil zatların, büyük ehlisünnet âlimlerinin tefsir ederek açıklamaları ile murad-ı ilahi anlaşılabilir. Bu kelimeyi (GRN) Kuran’da aratınca şu 14 ayet içinde olduğu görülüyor. .

Dikkat edelim, Karantina kelimesinde bile KRN kelimesinin olması ve KORONA Virüsü için tüm dünyanın uyguladığı karantina süresinin yani kuluçka süresinin 14 gün olması tesadüf olmasa gerektir. 

Allahü Teâlâ; KRN kelimesinin geçtiği ayetlerin tamamında azap, felaket, helak etme ve cezalandırma anlamlarına gelen ifadeler buyurmuştur. Günümüzde tüm dünyanın üzerine musallat olan bu durum son derece düşündürücüdür. 

Bu virüsü de ve her hareketi de yaratan Allahü Teâla’dır. 
Belki de ne hikmetler taşıdığını bilmediğimiz faydaları olacaktır. 
Belki de gaflete düşen müslimanların kendilerine gelmelerine
Belki de Allaha ve resulüne ve dinine düşman olanları böylece ihtar edecektir.

Ey KORONA sen Müslüman mısın?
Çünkü Çin’de Arakan ve Sincan/Uygur Özerk Bölgesi'nde yaşayan milyonlarca Müslüman Türklere hayat hakkı tanımayan akla hayale gelmeyen işkenceler uygulayan Çinlilere musallat olup, perişan ettin. 

Ey KORONA sen Müslüman mısın?
Çünkü Suriye de, Irak’ta 600 bin çocuğun kafasını delerek komutanlarına öldürten, en sevdiğin kulların Hazreti Ebu Bekr, Hazreti Ömer, Hazreti Osman ve Aişe validemiz Radıyallahü anh’ın isimlerini tuvalet taşlarına yazan İran’a varıp kasıp kavurdun. 

Ey KORONA sen Müslüman mısın?
Tüm dünyada süper güç havasıyla terör örgütleri kuran, besleyen, silahlandıran masum insanların ve Müslümanların üzerine salan ABD nin bağrına çöktün ve temizlemeye ant etmişsin.

Ey KORONA sen Müslüman mısın?
Çünkü varlık sebebini islam’ı yok etmeye adayan İngilizlerin krallarından başladın. Tepeden tırnağa onları yok etmeye niyetli gibisin.

Ey KORONA sen Müslüman mısın?
İslam’ın ve Müslümanların baş belası bu, çıbanbaşı İsrail ve diğer ülkeleri kuşattın. Tüm dünyayı ablukaya aldın, bakalım neler yapacaksın.

Ey KORONA sen Müslüman mısın?
Çünkü tüm dünyadaki pavyonları, meyhaneleri, içki sıçkı yerlerini, fuhuş mekanlarını, sinema stadyum v.b dine aykırı faaliyet gösteren her yeri kapattın.

Ey KORONA sen Müslüman mısın?
Çünkü caddelerde parklarda el ele, kucak kucağa dolaşan arsız ve edepsizler başta olmak üzere onlara ses çıkartmayan herkesi de tüm insanlığı da suçlayıp evlere tıktın.

Ey KORONA sen Müslüman mısın?
Çünkü evsiz barksız kalmış, aç ve bi ilaç savaş mağduru körpe çocuklar, kadınlar yaşlıların gözyaşlarını görmeyen, ağlamalarını duymayan bu insanlığı tahakküm altına aldın, hepsini korkudan tir tir titretiyorsun. 

Ey KORONA sen Müslüman mısın?
Tüm insanlığa, yemeklerden önce ve sonra el yıkamanın sünnet olduğunu, günde beş defa abdest almanın farz olduğunu hem haykırdın hem uygulattın. 

Ey KORONA sen Müslüman mısın?
“Çünkü temizlik imandandır” hükmünü unutan bu insanlara temizliğin şart olduğunu 24 saat tüm basın ve yayın organlarında bağırtıyorsun. 

Ey KORONA sen Müslüman mısın?
Eve girmeyen, ev halkı ile hem hal olmayan kafelerde vakit geçiren bu insanları evlere tıktın. Önce aile hayatına önem verin, işin başı burasıdır dedin.

Ey KORONA sen Müslüman mısın?
Eğer öyle ise, doğru imana sahip, garip, güçsüz kalmış ellerinden bir şey gelemeyen Müslüman insanlara dokunma. 

Rabbim virüs salgını başta olma üzere tüm sıkıntılardan bizleri muhafaza eylesin. Gerçek Müslümanlar için zaten korku yok. Bu virüsten ölenlerin de şehit olacağı âlimler tarafından söyleniyor. İnşallah her halükarda Rabbimizin huzurunda biz müjdeye mazhar insanlar olacağız. 


Mehmet KARAGÖZ 
Gazeteci Yazar

NOT: Kuranda geçen 14 ayeti yerimiz olmadığı için gelecek yazımızda arz edeceğiz. 

  

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum