Avukat Mevlüt Akgün Kimdir

Avukat Mevlüt Akgün Kimdir

Mevlüt Akgün, Türk hukukçu ve siyasetçidir. Akgün TBMM'de 22. dönem, 23. dönem ve 24. dönemlerde Karaman ilinden Milletvekili seçilerek görev yapmıştır

Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, gerçekleştirmeyi düşündüğü projelerin başında, Karaman'a Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi'nin kurulması, Karaman SSK Hastanesi inşaatının bitirilerek hizmete açılması, yarım kalan hükümet ve adliye binası inşaatlarının tamamlanarak hizmete açılmasının geldiğini söyledi.
Bu arada, Mevlüt Akgün, 1966 yılında Karaman'ın Çatak Köyü'nde dünyaya geldi. İlk ve orta tahsilini Karaman'da tamamlayan Akgün, 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. 1991 yılından bu yana Karaman'da serbest avukat olarak çalışan Akgün, Karaman Barosu'nda Yönetim Kurulu Üyeliği ile çeşitli dernek, vakıf ve yerel televizyonlarda yöneticilik yaptı. Akgün'ün siyasi hayatı 1992 yılında Refah Partisi'nde başladı. 1994-1999 yıllarında Karaman Belediyesi Meclis Üyeliği yapan Av. Akgün, Fazilet Partisi Karaman İl Başkanlığı da yaptı. Akgün, son olarak Adalet ve Kalkınma Partisi Karaman İl Teşkilatı Kurucu Başkanlığı yaptı.