Reklam

KMÜ Yeni Rektörü Ak Hoca ilk Açıklamısını yaptı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Namık Ak, ilk açıklamasını yaptı.

KMÜ Yeni Rektörü Ak Hoca ilk Açıklamısını yaptı
Editör: Karaman Haber
06 Şubat 2021 - 13:51 - Güncelleme: 06 Şubat 2021 - 14:59
Yeni Rektörden ilk mesaj. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Namık AK, ilk açıklamasını yaptı.
Rektör AK, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine Rektör olarak atanmam vesilesiyle evvela Mevla-yı Zülcelal hazretlerine sonsuz şükürlerimi arz ediyorum. Şahsımı bu göreve layık gören Cumhurbaşkanımız Devlet Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan Beyefendiye, YÖK Başkanımız Sn. Prof. Dr. M. Yekta Saraç’a, kıymetli YÖK üyelerimize, STK yetkililerine, siyasi parti yöneticilerimize, emeği ve katkısı olan herkese şükranlarımı sunarım. Mevla’m utandırmasın, mahcup etmesin. Halisane duygularla dua eden, şahsımı cesaretlendiren, moral veren, kavli ve fiili duada bulunan, destekleyen, fedakâr, diğergam, gönül dostlarıma minnettarım ve kendilerine ayrı ayrı teşekkür ederim.  


Rabbim sizlere, bizlere ve üniversitelerimize ilim, irfan eğitiminde asrın gereklerine göre hizmet etmeyi nasip eylesin. Üniversitemizin ileri düzeydeki üniversiteler seviyesine ulaşması, ülke kalkınmasına faydalı hizmetler sunması için bize güç versin. Sağlık, afiyet, huzur içinde hizmet etmeyi nasip eylesin. Allah yar ve yardımcımız olsun.
Mevla’m siz arkadaş, kardeş ve dostlarımızın fani kardeşi için güzel düşündükleri nitelikleri bilfiil gerçekleştirmeyi nasip etsin. Hayra hizmete vesile kılsın.

Evrensel, girişimci, yenilikçi, araştıran, sorgulayan, dünya ölçeğinde “ilk 500 üniversite arasında”, Türkiye ölçeğinde “araştırmacı, gözde, aranan, tercih edilen, bölge kalkınmasında öncü” eylesin!                                                                                                                                                   
Gönülden, samimi kavli ve fiili duada bulunan siz gönüldaşlarıma, kardeşlerime teşekkür eder; selam, sevgi, hürmet ve dualarımı tekraren arz ederim. Huzurunuz daimî olsun.
Allah'a emanet olunuz!"

Rektör AK’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın kararıyla Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanması ile ilgili 2021/ 102 no.lu karar, Resmî Gazete’nin 5 Şubat 2021 tarih ve 31387 sayılı nüshasında yer aldı.

karaman Net Haber olarak Rektör Namık AK Hocaya hayırlı olsun dileklerimizi sunar, başarılar dileriz

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum