Reklam

Atilla Başkan'dan Ümit Özdağ Açıklaması

CNN TÜRK Tv de Ahmet Hakanın sunduğu tarafsız bölge programında, İstanbul milletvekili Ümit Özdağ’ın bizzat ismini vererek Ermenek Belediye Başkanı Atilla Zorlu'nun Türklerde Devlet Felsefesi ve Yönetimi Çalıştayı” alakalı Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısının Belediye başkanın aradığını “Ümit Özdağ’ın katılacağı bu programı iptal et” dediğini iddia etti.

Editör: Karaman Haber
21 Ekim 2020 - 08:54 - Güncelleme: 21 Ekim 2020 - 09:13

 Ermenek Belediye Başkanı Atilla Zorlu yaptığı açıklamada ''

Dün akşam(19/10/2020) CNN TÜRK Tv de Ahmet Hakanın sunduğu tarafsız bölge programında, istanbul milletvekili Ümit Özdağ’ın bizzat ismimi vererek belediyemizce düzenlenen ve kendisinin de katıldığı “Türklerde Devlet Felsefesi ve Yönetimi Çalıştayı” ile ilgili olarak; benim kendisini aradığımı ve Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımızın beni aradığını ve bana “Ümit Özdağ’ın katılacağı bu programı iptal et” dediğini iddia etmiştir.Olayın aslı şöyledir; Daha önce partimizden istifa eden kimi katılımcılarla ilgili olarak partililerimizin beni araması üzerine konuyu Mahalli İdarelerden sorumlu Genel Başkan Yardımcımıza ilettim. O da Partililerimizin hassasiyetini dikkate almam gerektiğini, Sayın Özdağ’ın Partimizle bağlantılı her kurumun faaliyetine katılma hakkı olduğunu ifade etti. İstifa edenlerin ise ancak Partimizle bağlantılı kurumların düzenlediği bilimsel organizasyonlara katılabileceğini, siyasi toplantılarını ise bağlantılı kurumlarımızın organizasyonlarının dışında yapabileceklerini ifade etti.

Eğer böyle bir şeye tevessül edilirse gerekli ikazı yapmam gerektiğini belirtti. Hadisenin özü budur. Sayın Ümit Özdağ’ın bunu neden ve hangi amaç ile söylediğini anlamış değilim. Ayrıca parti içi mahrem meselelerin ulu orta konuşulmasınin hoş olmadigini düşünüyorum. Bu tip polemiklerin Partimizin engellenemez yükselişinin  doğum  sancıları olduğuna inanıyorum.Partimizin bir lider problemi yoktur. Eş  başkanlık  yakıştırmalari Türk siyasetinde yanlış algilara sebeb olmaktadır. Kamuoyunun bilgisine sunarım. Saygılarımla... Atilla Zorlu Ermenek Belediye Başkanı

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum