Suç Makinesi Karaman'da Yakalandı 206 Yıl Ceza Aldı

Suç Makinesi Karaman'da Yakalndı 206 Yıl Ceza Aldı Karaman'da jandarmaya geçici Suriye kimliği gösteren şahsın 5 ayrı suçtan aranan cezaevi firarisi olduğu ortaya çıktı.

Suç Makinesi Karaman'da Yakalandı 206 Yıl Ceza Aldı
Editör: Karaman Haber
22 Mayıs 2020 - 00:28 - Güncelleme: 22 Mayıs 2020 - 00:29

Karaman'da jandarmaya geçici Suriye kimliği gösteren şahsın 5 ayrı suçtan aranan cezaevi firarisi olduğu ortaya çıktı.
Alınan bilgiye göre, Karaman İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Karaman-Konya yolu Çakırbağı köyü girişinde yaptıkları yol kontrolü esnasında şüphelendikleri 20 plakalı otomobili durdurdu. Ekipler araçta yolcu olarak bulunan ve A.E. ismine düzenlenmiş geçici Suriye kimliği gösteren şahıstan şüphelendi. Bunun üzerine detaylı inceleme yapan ekipler, geçici Suriye belgesinin sahte olduğu ve şahsın Adana Yüreğir nüfusuna kayıtlı açık cezaevi firarisi 44 yaşındaki S.Ö. olduğunu tespit etti. Şahıs hakkında, 'kasten adam öldürme' ve 'göçmek kaçakçılığı' gibi 5 ayrı suçtan yakalama kararı bulunduğu öğrenildi. S.Ö., jandarmadaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Savcılık ifadesinden sonra mahkemeye sevk edilen  Hükümlü'ye kasten adam öldürme olayından birden fazla ölü olduğundan toplamda 190  yıl ceza  diğer suçlar ile  birlikte 206 yıl 6 ay ceza verildi.

Şahsın botla göçmen kaçakçılığı yaparken botun alobara olduğu ve en az 6 kişinin bu olayda hayatını kaybettiği öğrenildi

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum