Karaman Net Haber  Karaman Haber ve son dakika haberleri, Karaman güncel haberler,
Reklam

KGC BAŞKANI Ahmet Küçükcicibıyık'ta yazılı bir açıklama yaparak o gazeteciye saldırıyı nefretle kınadı.

Karaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Küçükcicibıyık, yerel televizyon sahibinin evine düzenlenen silahlı saldırıyı kınayarak, ”Bu saldırı sadece o gazeteciye değil, tüm gazetecilere yapılmıştır” dedi

KGC BAŞKANI Ahmet Küçükcicibıyık'ta yazılı bir açıklama yaparak o gazeteciye saldırıyı nefretle kınadı.
05 Nisan 2020 - 19:16

Karaman’da yayın yapan Çağdaş Radyo Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Kartal'ın önceki gece evine düzenlenen silahlı saldırıya tepkiler devam ediyor. Karaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Küçükcicibıyık’ta yazılı bir açıklama yaparak saldırıyı nefretle kınadı.

Küçükcicibıyık, açıklamada şunları söyledi; "Karaman’da yayın yapan Çağdaş Radyo Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Kartal'a, evinin önünde yapılan silahlı saldırı kabul edilemez. Toplumun bilgilenme özgürlüğünün tek teminatı gazetecilerin özgürce yazıp söyleyebilmesidir. Eğer, gazetecinin yazdıkları, doğrudan kişileri ilgilendiriyor ve muhatabının özlük haklarının ihlal edildiği düşünülüyorsa, bunu telafi etmenin yolları kanunlarımız ile belirlenmiştir. Ya yayının yanlış olduğunu belgeleyerek, düzeltme talebinde bulunulur, ya da yargıya gidilir. Silahla tepki koymak ise sadece o gazeteciyi yıldırmanın çok ötesinde, tüm gazete ve gazetecilere verilen bir gözdağı niteliğindedir. Tüm gazetecilere ve halkın haber alma özgürlüğüne karşı yapılmış saydığımız bu saldırıyı kınıyor, meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.


Kolluk güçlerimizin, faillerin yakalanması konusunda en kısa sürede sonuç alacaklarını da umut ediyoruz” Çağdaş Radyo Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Kartal (48) önceki gece Alacasuluk Mahallesi 478. Sokak’ta bulunan evine girdikten hemen sonra kimliği belirsiz kişilerce evi kurşunlanmıştı.


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum