Karaman’da Kadroya geçemeyen Taşeronlar!

Karaman’da kadroya geçemeyen taşeron işçilerin geçişleri belirsizliğini korumaya devam ediyor.

KARAMAN.ORG edindiği bilgilere göre , Karaman İl Özel idaresi Köylere Hizmet götürme birliğine bağlı 148 işçi ve Karayollarında 74 kişi ihalelerindeki bir madde nedeniyle kadroya geçemediklerini söyledi.

İL ÖZEL İDARESİNDE 148 İŞÇİ KADROYA GEÇEMEDİ

996 sayılı KHK’da personele dayalı hizmet alımıyla çalışanlar kadro alırken, bizler kapsam dışı bırakıldık. Kapsam dışı bırakılmasın tek sebebi ihale şartları nedeni ile. Paket usulü ihale nedeni ile kadroya geçemedikleri dile getirdiler.

İhale usullerinin farklı oluşu işçileri kadro dışında bırakıyor. Kadroya geçen taşeronlar ile 2 ihale arasındaki tek fark ihale dokümanlarının farklılığı.

KARAMAN’DAKİ İŞÇİLER CUMHURBAŞKANINDAN DESTEK BEKLİYOR
Bizler kadrolu olmak ve taşeron olarak çalışmaktan kurtulmak istiyoruz. Buradan Cumhurbaşkanımıza sesleniyoruz ve destek istiyoruz.

KARAYOLLARINDA DURUM AYNI! 74 KİŞİ KADRO BEKLİYOR
Edindiğimiz bir diğer bilgi ise Karayolları taşeron işçilerininde yapılan ihale şartnamesi nedeni ile işçiler kadroya geçemediği bilgisi geldi. Türkiye Geneli 10.000 kişinin mağdur olduğu bilgisi edinildi.

PERŞEMBE KADROYA GEÇİŞLER BİTİYOR
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ise, “Taşeronda son başvuru tarihi 11 Ocak’tır. Başvurular 11 Ocak mesai bitiminde tamamlanacağını bildirdi.