Karaman’da bir ilk “Kalça Protez” ameliyatı

Karaman’da bir ilk “Kalça Protez” ameliyatı gerçekleştirildi. Doktorunun önerisi ile sol kalçadan “Kalça Protez” ameliyatı olan hasta 33 yıl sonra sağlığına kavuştu.
18 Yaşında geçirdiği trafik kazası sonrası sol kalçasından Hollanda da 2 kez ameliyat edilen 51 yaşındaki Hasan Karacan bacağındaki 3,5 cm kısalık ve sakatlık nedeniyle yürümekte zorlanma ve hareket kısıtlılığı şikayeti ile Op.Dr.Murat Tosun’a başvurdu.
KARAMAN’DA BİR İLK GERÇEKLEŞTİ
Özel Karaman Selçuklu Hastanesi Op.Dr. Murat Tosun yapmış olduğu ameliyat ile ilgili ‘’Hastamız muayene sonrası önerimiz ile sol kalçadan ‘Kalça Protez’ ameliyatı oldu birçok başarılı kalça protezi ameliyatı gerçekleştirmiş olup 33 yıllık ‘Artrodez’ sonrası çok daha büyük bir başarı ile ‘Total Kalça Protezi’ başarılı bir ameliyatı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. ’dedi.
Henüz ameliyatın birinci gününde hastamızın sağlığına kavuşmuş olmasının mutluluğu içindeyken, Özel Karaman Selçuklu Hastanesi ailesi olarak kendisine tekrar geçmiş olsun dileriz.

 

‘GENÇLİĞİMİ YAŞAYAMADIM’
33 yıl sonra sağlına kavuşan Hasan Karacan “18 Yaşında geçirdiğim trafik kazası sonrası bir bacağımdaki kısalık sebebi ile yıllarca aksayarak yürüyebildim ve yıllarca ağrı çektim, bu sakatlığımın sebebi ile gençliğimi bile yaşayamadım diyebilirim. Şimdi Doktor bey sayesinde dilediğim her şeyi yapabileceğim, Op.Dr. Murat Tosun ve ekibine teşekkür ediyorum başarılar diliyorum’’dedi.

Eklem sabitleme / Artrodez. Eklem sabitleme ameliyatları, eklem istikrarsızlıklarında ya da ağır bir artrozda, eklem belirli nedenlerden dolayı bir eklem protezi ile tedavi edilemiyorsa ya da edilmemesi gerekiyorsa, ağrıları dindirmek amacıyla gerçekleştirilir. Bu müdahale tıp dilinde artrodeziolarak tanımlanır.